Kurs na muffinkę do boxa w stylu vintage

Witajcie!

Sziś chciałabym pokazać Wam to, w jaki sposób zrobiłam kwiatową muffinkę w stylu vintage. Do wykonania babeczki potrzebne nam będą: papier scrapowy (ja użyłam arkuszy A i B z kolekcji "Szkicownik zielarki"), cienki papier w kolorze zbliżonym do koloru kwiatków na babeczce, bigownica, klej na gorąco, klej typu "magic", gilotyna/trymer/nożyczki, dwie wielkości tego samego wzoru dziurkacza kwiatka, cyrkiel lub narzędzie do wycinania kółek, kulka styropianowa (ok 5 cm średnicy).


Zaczynamy!

1. Jeden z papierów przycinam wzdłuż dłuższego boku kartki na szerokość 4 cm, z tego samego papieru wycinam dwa koła - 4 i 5 cm średnicy.2. Pasek biguję co ok 0,5 cm tak by powstała harmonijka.3. Sklejam harmonijkę w krążek.4. Na jego spód wkładam większe kółko i podklejam mini taśmą klejącą tak, by było stabilne i nie przesuwało się (taśma do kupienia w sklepie Papierowego Potwora).5. Od środka harmonijkę przyklejam klejem na gorąco do kółka.6. Kiedy klej dobrze złapie usuwam taśmę, odwracam krążek i przyklejam spód babeczki.7. Kulkę styropianową przycinam na ok 3/4  wysokości.8. Cienki papier gniotę i owijam nim kulkę - sklejam tak, by dobrze przylegał do styropianu (pamiętajcie, że styropian topi się przy kontakcie z gorącym klejem!)9. Z papieru scrapowego wycinam kwiatki w dwóch wielkościach i nadaję im kształt przy pomocy dłutka. Sklejam jeden mały i dwa większe kwiatuszki w jeden.


10. Gotowe kwiatki przyklejam klejem na gorąco do kulki .11. Na koniec potuszowałam delikatnie brzegi płatków tak, by ładnie się odróżniały. Delikatne tuszuję również brzegi gotowej papilotki. Na papilotkę przykleiłam sznurek żeby wypełnił ewentualne luki a na niego kwiatową kopułkę. Środek każdego kwiatka zrobiłam perełkami w płynie w kolorze starego złota. I gotowe!

Wybierając inne kształty lub wielkości kwiatów możemy uzyskać zupełnie inne efekty.


Pozdrawiam,
Karola
instagram.com/wytwornia.cudow_handmade

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty